سیلیکون قالبگیری ۴۵۱۴ B.K.H کانادا

Avatarنوشته شده برای at ژوئن 7, 2020
11045 ۰

tin-silicone-mold-rubbers

سیلیکون قالبگیری RTV2 4514 CANADA یکی از محصولات وارداتی پلیمرآفتاب میباشد . سیلیکون قالبگیری CANADA تنها سیلیکون غیر چینی مرغوب موجود در بازار ایران می باشد . لازم به ذکر است که بسته بندی اورجینال این کالا در سطل فلزی ۲۵ کیلوگرمی میباشد

Made

 

moldmaxlinehero

که این شرکت به تازگی با اخذ نمایندگی یکی از کمپانی های معتبر در ضمینه تولید مواد اولیه صنعت کامپوزیت توانسته یکی از بهترین سیلیکون های مخصوص قالبگیری برای انواع موادی همچون رزین پلی استر ، فوم چوب ، پارافین ، بتن ، کچ و غیره … را تأمین نماید .

سیلیکون های RTV یا (Room Tempreture Vulcanization)جهت پخت شدن نیازمند دمای بالا نبوده و در دمای محیط عملیات بسپارش صورت می گیرد. این سیلیکون ها در دو گروه تک جزئی و یا دو جزئی عرضه می گردند.

سیلیکون های دو جزئی B  و A معمولاً بصورت ۱:۱ مورد کاربرد قرار می گیرند (در این خصوص به کاتالوگ سازنده مراجعه شود).

برخی خصوصیات سیلیکون ها عبارتند از:

مقاومت در برابر دما:

مقاومت در برابر دما یکی از فوق العاده ترین خصوصیات سیلیکون رابرها است. کاربرد سیلیکون ها تا دمای ۲۰۰ درجه تقریباً بدون جایگزین است. بگونه ای  که تا ۱۰،۰۰۰ ساعت کار مداوم را می توان انتظار داشت و البته در صورتیکه دما بصورت لحظه ای تا ۳۰۰ درجه نیز افزایش یابد کارایی منحصر بفرد سیلیکون کماکان برقرار خواهد ماند.

در صورت نیاز به گروه سیلیکون هائی با مقاومت حرارتی دائم بیشتر ازºC  ۳۰۰ این امکان نیز وجود دارد که از گروه های ویژه ای با قابلیت تحمل دمای بیش از ۳۰۰ºCنیز استفاده کرد.

مقاومت در برابر سرما:

مقاومت در برابر  سرما نیز از خصوصیات شاخص سیلیکون هاست بگونه ای که سایر پلیمرها از دمای  ۳۰ºC – الی ۲۰ºC – خصوصیات الاستیسیته خود را از دست داده و کارایی ندارد ولی سیلیکون در

دمای ۷۰ºC – الی  ۵۵ºC – کماکان خصوصیات الاستیسیته خود را حفظ می نماید. برخی از محصولات و گروه سیلیکون ها توان تحمل سرما تا ۱۰۰ºC- با حفظ خصوصیات فیزیکی و الاستیسیته را دارند.

مقاومت محیطی:

از مهمترین خصوصیات سیلیکون ها بگونه ای که با هیچ پلیمر دیگری قابل قیاس نمی باشد. مقاومت محیطی در برابر شرایط آب و هوایی ازون، UV و باد و باران و سایش حاصل از ریزگرد و عدم جذب آلودگی به همراه خود پالایندگی است.

این خصوصیات و مقاومت الکتریکی سبب استفاده گسترده در پوشش های عایقی نظیر انواع مقره توزیع، فوق توزیع و انتقال و انواع سیم و کابل شده است.

خواص الکتریکی:

خواص الکتریکی بی نظیر سیلیکون سبب استفاده در طیف وسیعی از محصولات نظیر انواع عایق ها، سیم و کابل و مقره گردیده است. سیلیکون ها با مقاومت حجمی از  ۱۰۱۴CmΩتا ۱۰۱۶CmΩو با

کمترین تغییر با کارایی در محیط های مرطوب، سخت و آلوده و نقاطی که استفاده ایمن و پایدار حایض اهمیت است، مورد کاربرد می باشد.

مقاومت در برابر تخلیه کرونا به همراه سایر خصوصیات فوق العاده سیلیکون انتخاب برتر در محیط های برق فشار قوی است.

مقاومت در برابر بخار:

در سخت ترین شرایط و استفاده مداوم و طولانی مدت سیلیکون را بر فقط امکان جذب رطوبت را حداکثر به میزان ۱% دارد و (با این میزان ناچیز) بدون تغییر در شرایط عملکردی آن همچنان بازده بسیار مطمئن خواهد  داشت. در صورت نیاز به عملکرد در دمای بیش از ۱۵۰ ºCو یا تحت فشار بالا گروههای ویژه از سیلیکون های بهبود یافته مورد کاربرد می باشد.

مقاومت در برابر آتش:

سیلیکون ها در زمان مجاورت با آتش به راحتی آتش نخواهند گرفت. خصوصیات خود-خاموش شونده سیلیکون نیز ویژگی بسیار مهم در این زمینه است. سیلیکون ها نیز در زمان سوختن نظیر سایر مواد مقادیر ناچیز گازهای سمی تولید می کنند که این مقدار قابل اغماض، حاوی مواد هالوژنه نمی باشد به عبارتی Halogen-Free می باشد.

گروهی از سیلیکون های RTV جهت ساخت انواع فوم ضد آتش با قابلیت فوق العاده مهار آتش که در مراکز با قابلیت اشتعال پذیری خطرناک نظیر پالایشگاهها و پتروشیمی ها و نیروگاهها و…. مورد استفاده می باشند.

غیرسمی:

سیلیکون ها بدلیل غیرسمی بودن در ساخت انواع سر پستانک نوزادان، استاپرهای پزشکی و همچنین ظروف پخت غذا و البته ساخت انواع تجهیزات شنا نظیر عینک و پوشاننده گوش، بصورت بدون جایگزین مورد استفاده می باشد.

ضد روغن:

سیلیکون های RTV مناسب استفاده در گروه ضد روغن نبوده و می بایست از گروه سیلیکون های HTV استفاده کرد. سیلیکون ها در زمان تماس با انواع روغن اتومبیل متورم نشده و تأثیرپذیر نخواهند بود. سیلیکون ها از حلال های قطبی نظیر بنزین، تلوئن و گازوئیل تأثیر پذیرفته و پس از خروج از محیط آلوده مجدد سعی در بازیافت خصوصیات ذاتی خود را دارند.

نوشته مرتبط

سیلیکون LSR

منتشر شده توسط - ژانویه 26, 2017 ۰
سیلیکون های  LSR یا (Liquid Silicone Rubbeer )  و یا LSI  (Liquid Silicone Injection ) و یا (LIMS (Liquid Injection Molding System  نسل جدید سیلیکون ها است.این…

سیلیکون فود گرید

منتشر شده توسط - ژانویه 26, 2017 ۰
سیلیکون فودگرید( Medical ) این نوع سیلیکون ها کاملا پزشکی و بهداشتی بوده و از دو جزء A , B…

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *